Centrum Agencja Handlowa

Centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjne

Vitoligno 100-S

Vitoligno 100-S
Vitoligno 100-S jest szczególnie atrakcyjnym cenowo kotłem zgazowującym drewno o znamionowej mocy cieplnej od 25 do 80 kW. W komorze zasypowej drewno po usunięcia tlenu tylko żarzy się. Powstający gaz drzewny zasysany jest przez dmuchawę spalin do komory spalania i tam po wymieszaniu z doprowadzonym powietrzem wtórnym ulega czystemu spaleniu w wysokiej temperaturze. Technika zgazowania umożliwia uzyskanie wysokich współczynników sprawności przy niskich wartościach emisji. Duże, przewodzące wodę dodatkowe powierzchnie ogrzewalne w połączeniu z dmuchawą spalin utrzymują niskie temperatury gazów spalinowych i zapewniają

Najwyższe w grupie kotłów na drewno wykorzystanie energii paliwa.

Szczegóły produktu

Najbardziej efektywne wykorzystanie energii z drewna - zgazowanie

Vitoligno 100-S jest szczególnie atrakcyjnym cenowo kotłem zgazowującym drewno o znamionowej mocy cieplnej od 25 do 80 kW. W komorze zasypowej drewno po usunięcia tlenu tylko żarzy się. Powstający gaz drzewny zasysany jest przez dmuchawę spalin do komory spalania i tam po wymieszaniu z doprowadzonym powietrzem wtórnym ulega czystemu spaleniu w wysokiej temperaturze. Technika zgazowania umożliwia uzyskanie wysokich współczynników sprawności przy niskich wartościach emisji. Duże, przewodzące wodę dodatkowe powierzchnie ogrzewalne w połączeniu z dmuchawą spalin utrzymują niskie temperatury gazów spalinowych i zapewniają najwyższe w grupie kotłów na drewno wykorzystanie energii paliwa.

Komfort użytkowania - standard firmy Viessmann

Duża pojemność zasypowa kotła Vitoligno 100-S gwarantuje długi czas spalania i tym samym długie przerwy między uzupełnianiem paliwa. Duże drzwiczki komory zasypowej pozwalają na komfortowy załadunek drewna od przodu. Drewno stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych paliw stałych pochodzących od węgla, zarówno pod względem komfortu obługi, jak i koszów ekploatacji. Dodatkowym atutem jest czystość spalania i dzięki temu poszanowanie środowiska naturalnego.

Przegląd zalet:

  • Kocioł zgazowujący szczapy drewna, znamionowa moc cieplna: 25 do 80 kW
  • Załadunek szczab drewnianych nawet do długości do 50 cm
  • Dobre wykorzystanie paliwa dzięki wysokiemu współczynnikowi sprawności i niskim temperaturom gazów spalinowych
  • Technika zgazowywania bazująca na połączeniu wydajnej dmuchawy spalin i komory spalania z węglikiem krzemu
  • Prosta obsługa kotła
  • Długi czas spalania dzięki dużej komorze zasypowej
  • Komfortowy zasyp od przodu dzięki dużym drzwiczkom zasypowym
  • Łatwe czyszczenie dodatkowych powierzchni ogrzewalnych przez otwór do czyszczenia
  • Niskie koszty eksploatacji
  • Wysoka niezawodność pracy kotła, solidna masywna konstrukcja korpusu stalowego