Centrum Agencja Handlowa

Centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjne

Kocioł Eko Retort

Kocioł Eko Retort
Kotły grzewcze typu EKO Retort są nowoczesną konstrukcją kotłów wodnych z regulowanym procesem spalania. W kotle Eko Retort zostosowany został nowoczesny palnik ślimakowy w całości wykonany z żeliwa wraz ze ślimakiem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego palnika możliwe jest spalanie w kotle paliwa podstawowego typ groszek energetyczny 31-Gk II-26/7 wg PN-82/G-97003,paliwo zastępcze węgiel kamienny typu miał 31.2 kl. 25/12 wg PN-82-97001-3, oraz biopaliwa typu pelet o ganucac

Szczegóły produktu

Kotły grzewcze typu EKO Retort są nowoczesną konstrukcją kotłów wodnych z regulowanym procesem spalania. W kotle Eko Retort zostosowany został nowoczesny palnik ślimakowy w całości wykonany z żeliwa wraz ze ślimakiem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego palnika możliwe jest spalanie w kotle paliwa podstawowego typ groszek energetyczny 31-Gk II-26/7 wg PN-82/G-97003,paliwo zastępcze węgiel kamienny typu miał 31.2 kl. 25/12 wg PN-82-97001-3, oraz biopaliwa typu pelet o ganucacji do 32 mm.

Palnik Ekoenergia

Wszystkie elementy palnika wykonane są z żeliwa o podwyższonej żywotności, wielokrotnie większej od stosowanych obecnie spawanych palników stalowych. Dzięki wykonaniu palnika w postaci odlewu żeliwnego, maksymalnie zredukowano są drgania podajnika co wpływa również na znaczne zredukowanie poziomu głośności pracy podajnika.
Palenisko żeliwne wykonane jest ze specjalnie zaprojektowanym układem dysz powietrznych co pozwala spalać węgiel eko-groszek, jak i miał oraz ich mieszanki w dowolnym udziale. Nowoczesna konstrukcja paleniska umożliwia spalanie paliw spiekających się i szlakujących. Zastosowanie konstrukcji palnika żeliwnego ma wpływ na zwiększenie odporności na wstrząsy, zmiany cieplne i związane z nimi deformacje kształtu.

Przekładnia i silnik

W standarcie producent palnika montuje przekładnie firmy EWMAR + SILNIK BESSEL.
Jednak aby podnieść jakość i wytrzymałość palnika zalecamy zastosowanie przekładni oraz silnika firmy NORD.Jest to na chwilę obecną jedna z najlepszych przekładni na rynku.Niewielka różnica cenowa a w zamian otrzymujemy niezawodny produkt. Cechuje ją duża wytrzymałość,płynna praca ,stabilny start podczas rozruchu,oraz dużo niższy poziom głośności pracy w stosunku do innych przekładni. Przekładnia ta jest dostępna z tym palnikiem za dodatkową dopłatą .Dodatkowe informację w dziale handlowym.