Centrum Agencja Handlowa

Centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjne

Kocioł UKS-m

Kocioł UKS-m
Kotły typu UKS przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 100 oC. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnych lub pompowych w domkach jednorodzinnych, punktach handlowych, usługowych, warsztatach, małych gospodarstwach. Ich prosta nowoczesna konstrukcja sprawia że są łatwe w obsłudze a ponadto mogą być one montowane w niemal że w każdych warunkach.

Konstrukcja kotła sprawia ,że jest zminimalizowany efekt wykraplania spalin co przekłada się na wydłużenie żywotności kotła.Zaleca się zastosowanie zaworu trój lub czterodrożnego ponieważ chroni on kocioł przed niskotemperaturową korozją ,co zapobiega przedwczesnemu jego zużyciu.Regulacja temperatury kotła możliwa jest przez zastosowanie miarkownika ciągu Miarkownik ciągu jest automatycznym urządzeniem termostatycznym przeznaczonym do regulacji temperatury w kotłach opalanych paliwem stałym. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dzwigni i łańcucha lub linki otwiera lub przymyka przesłonę, zwiększajšc lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska. Zainstalowanie miarkownika ciągu polega na jego wkręceniu bezpo?rednio do płaszcza wodnego. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze. Kotły UKS poziome i pionowe mogą być montowane tylko w układach centralnego ogrzewania z otwartym naczyniem zbiorczym.

Szczegóły produktu

Typ: UKS-m

KOTŁY TYPU UKS-m - pionowe i poziome.

Kotły typu UKS przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 100 oC. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnych lub pompowych w domkach jednorodzinnych, punktach handlowych, usługowych, warsztatach, małych gospodarstwach. Ich prosta nowoczesna konstrukcja sprawia że są łatwe w obsłudze a ponadto mogą być one montowane w niemal że w każdych warunkach.Konstrukcja kotła sprawia ,że jest zminimalizowany efekt wykraplania spalin co przekłada się na wydłużenie żywotności kotła.Zaleca się zastosowanie zaworu trój lub czterodrożnego ponieważ chroni on kocioł przed niskotemperaturową korozją ,co zapobiega przedwczesnemu jego zużyciu.Regulacja temperatury kotła możliwa jest przez zastosowanie miarkownika ciągu Miarkownik ciągu jest automatycznym urządzeniem termostatycznym przeznaczonym do regulacji temperatury w kotłach opalanych paliwem stałym. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dzwigni i łańcucha lub linki otwiera lub przymyka przesłonę, zwiększajšc lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska. Zainstalowanie miarkownika ciągu polega na jego wkręceniu bezpo?rednio do płaszcza wodnego. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze. Kotły UKS poziome i pionowe mogą być montowane tylko w układach centralnego ogrzewania z otwartym naczyniem zbiorczym.

Przystosowane do spalania:

  • gorszego gatunku węgla kamiennego
  • węgla brunatnego
  • torfu
  • drewna
  • miału